Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı Belediyesi Halkın Hizmetinde

04 Nisan 2020

Saruhanlı Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında evden dışarıya çıkması yasak olan 65 yaşının üzerindeki vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını anında yerine getiriyor.

Bu kapsamda Hacırahmanlı mahallesinde ikamet eden 77 yaşındaki Aydoğan Bakar’ın emekli maaşını çekebilmek için talep ettiği yardımı Saruhanlı Belediyesi yerine getirdi.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in talimatıyla harekete geçen Zabıta ekipleri yaşlı adamın maaşını İlçedeki Ziraat Bankası şubesinden çekip kendisine teslim etti.

Yine Hacırahmanlı mahallesinde ikamet eden, emekli maaşını çekemeyen ve kullandığı ilaçları alamayan Şerife Göçmen’in yardımına Saruhanlı Belediyesi koştu.

Şerife nenenin evine giden Zabıta ekipleri yaşlı kadının maaşını çekip kendisine teslim etti. Ayrıca kullanması gereken ilaçları Eczaneden almasına yardımcı olundu.

Kayışlar Mahallesi’nde ikamet Esat Erkış isimli vatandaşın ise ödenmesi gereken fatura ücreti, kendisinin verdiği para ile Zabıta ekipleri tarafından ilgili kurum ve kuruşlara yatırıldı.

Sebze ve Meyve Yardımı

Öte yandan Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetleri durdurulduğu için işsiz kalan kahvehane ve çay ocaklarında günlük yevmiye usulü ile çalışan vatandaşlara sebze ve meyve yardımında bulundu.

Başkan Bilgin, bu süreçte yardıma muhtaç olan herkesin imdadına koşmaya çalıştıklarını ifade etti.