Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Kepenekli’nin Çehresi Değişiyor

18 Ağustos 2017

Başkan Yaralı: Hizmetlerimize Tam Gaz Devam Ediyoruz

Saruhanlı Belediyesi tarafından Kepenekli mahallesinin çehresini değiştirecek meydan çalışması hızla ilerliyor. Bu kapsamda Kepenekli’ye yeni bir kahvehane, sağlık evi, muhtarlık binası, gelin odası, süs havuzu, çocuk oyun parkı, kamelyalı oturma alanlarının da içinde bulunduğu modern bir meydan yapılıyor.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Başkan Yardımcısı İsmail Ceylan ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Kenepenekli mahallesini ziyaret ederek, burada sürdürülen  çalışmaları inceledi.

Kepenekli’de Mahalle Muhtarı Adil Karadağ ve vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Yaralı, yapımı devam eden tesiste incelemelerde bulundu ve mahalleli ile sohbet etti.

Başkan Yaralı, burada yaptığı açıklamada Kepenekli mahallesinin çehresini değiştirecek yatırım çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek şunları kaydetti;

“Geçtiğimiz yıllarda Kepenekli mahallemizi ziyaret ederek, muhtarımız ve vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını dinlemiş, mahallemizin eksiklerini tespit etmiştik. Bu kapsamda Kepenekli mahallemizde güzel bir meydan çalışması başlattık.  Mevcut olan mahalle kahvehanesinin yıkımını gerçekleştirip yerine yenisini yapmaya başladık. Bunun içerisinde muhtarlık bürosu da yer alacak. Diğer yandan sağlık evi, gelin odası binamızın da inşaatı sürüyor. Köy muhtarlığı döneminde yapılmış olan üzeri kapalı ve yarı açık çok amaçlı salonun beton zeminini yeniledik ve çevre düzenlemesini yaptık. Bu alanda yapılacak süs havuzu, kamelyalı oturma alanları, çocuk oyun parkı ve diğer yapılarla birlikte Kepenekli mahallemiz güzel bir meydana kavuşacak. Tesisimiz Kurban Bayramı’ndan hemen sonra tamamlanarak hizmete açılacak. Hayırlı olsun.

HİZMETLERİMİZ TAM GAZ

Bu tür çalışmaları diğer mahallelerde de sürdürmeye devam edeceklerini açıklayan Yaralı, önümüzdeki günlerde Lütfiye, Çaltepe ve Hatıplar mahallemizde buna benzer çalışmalar başlatacaklarını belirterek, “2018 yılının sonuna kadar vermiş olduğumuz sözlerin hepsini yerine getireceğiz. Saruhanlı Belediyemiz, hizmetlerine durmaksızın tam gaz devam ediyor.”

MUHTAR TEŞEKKÜR ETTİ

Kepenekli Mahallesi Muhtarı Adil Karadağ ise mahallede yıllardır hayalini kurdukları yatırımların gerçekleştiğini belirterek, Başkan Yaralı ve ekibine teşekkür etti.