Logo

Saruhanlı Belediyesi Kurs Merkezi Açacak

10 Şubat 2020

Saruhanlı Belediyesi, İlçedeki öğrenciler için lise ve üniversite giriş sınavlarına hazırlık, ara sınıflar, destek kursları ve mesleki kursların açılması amacıyla kurs merkezi açacak.

Saruhanlı Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısında da görüşülen konu, meclis üyelerince oy birliğiyle kabul edildi. Bu kapsamda kurslarının açılması amacıyla kurumlar arasında hazırlanacak olan protokolü imzalamak için Belediye Başkanı’na yetki verildi.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ilçenin eğitim seviyesinin yükselmesine, öğrencilerin parlak bir geleceğe kavuşması için yeni bir hizmeti hayata geçireceklerini ifade etti.

Bu kapsamda bir kurs merkezi oluşturacaklarını ve bu merkezde 300 – 400 öğrenciye eğitim vermeyi amaçladıklarını dile getiren Bilgin, şu bilgileri verdi;

“İlçemizde lise ve üniversite giriş sınavlarına hazırlık, ara sınıflar, destek kursları ve mesleki kurslar açacağız. Ağırlıklı olarak öğrencilerimizi sınavlara hazırlayacağız.  Bu kapsamda hem öğrencilerimizi geleceğe hazırlayacak, hem de ilçemizin eğitim seviyesinin artırılmasına katkı sağlayacağız. Saruhanlımız için hayırlı olsun.”