Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı Belediyesi Metruk Binaları Yıkıyor

09 Temmuz 2019

Saruhanlı Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde kalan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına başladı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin,  konuyla ilgili yaptığı açıklamada ilçede 38 metruk bina tespit edildiğini, bunların bir kısmının sahipleri tarafından yıkıldığını kaydetti.

Mülkiyet sahibince yıkımı yapılmayan binaların Saruhanlı Belediyesi tarafından yıkıldığını ifade eden Bilgin şu bilgileri verdi;

“İlçemizde terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları tespit edip, ev sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz”