Logo

Saruhanlı Belediyesi Yangın Bölgesinde

05 Nisan 2021

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Durumu Yakından Takip Ediyor

Saruhanlı Belediyesi, Büyükbelen Mahallesinde meydana gelen, 5 ev 2 otomobilin yanarak zarar gördüğü yangın bölgesinde temizlik ve enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, yangının yol açtığı hasarın giderilmesi için olayın hemen ardından Belediye ekiplerini bölgeye sevk ettiklerini bildirdi.

Konuyu hassasiyetle takip ettiğini ifade eden Bilgin, “Büyükbelen’de yaraların sarılması için elimizden geleni yapıyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizi bölgeye sevk ettik. Yanan evlerde temizlik ve enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyorlar. Yangının yol açtığı hasarın ve mağduriyetin giderilmesi noktasında üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz. Öte yandan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz vasıtasıyla burada yangından zarar gören vatandaşlarımıza yardımda bulunacağız.”

- OLAY -

Büyükbelen Mahallesi’nde, 31 Mart gecesi bir evin kazan dairesinde çıkan yangın bahçede asılı çamaşırlara, buradan yakınındaki plastik yakıt tankına sıçramıştı. Tankın patlaması sonucu mahalledeki 5 ev ve sokakta park halindeki 2 otomobil yanarak zarar görmüştü. Dumandan etkilenen 4 vatandaşa, olay yerine gelen ambulansta müdahale edilmişti. Mahalle sakinlerinin ihbarıyla olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, yangını 3 saatlik çalışmayla kontrol altına almıştı.