Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı Belediyesi’nden Azimli’ye Yeni Yatırımlar

03 Ekim 2017

Saruhanlı Belediyesi, Azimli mahallesinde yapımına büyük ölçüde destek sağladığı caminin şimdi de çevre düzenlemesini yapmak için çalışmalara başladı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan Bilgiç ve Fen İşleri Müdürlüğü personeli ile Azimli’yi ziyaret ederek çalışmanın yapılacağı alanda ön inceleme yaptı.

Başkan Yaralı, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada Azimli mahallesinde hayata geçireceklerini yatırımlar ile mahallenin çehresinin değişeceğini ifade ederek şunları kaydetti;

“Mahalle muhtarımız ve vatandaşlarımızla yaptığımız görüşme sonucunda Azimli mahallemizde ekonomik ömrünü tamamlayan caminin yenilenmesi konusunda ortak bir karara varmıştık. Bu kapsamda Saruhanlı Belediyemizin desteğiyle cami ve minaresi yapıldı. Caminin alt katına taziye ve sağlık evi de inşa edildi. Bu aşamadan sonra caminin çevre düzenlemesine başlayacağız. Saruhanlı Belediyesi olarak burada güzel bir çalışma ortaya koyacağız. Bu alanda vatandaşlarımızın ve cami cemaatinin oturup sohbet edebileceği, çay içebileceği köy kahvehanesi şeklinde pergoleli alanlar oluşturacağız. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”

MUHTAR BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ

Azimli Mahallesi Muhtarı Osman Yanar ise Azimli’ye yönelik yatırım ve ilgisinden dolayı Başkan Yaralı’ya teşekkür ederek, “Mahallemize yapılacak yatırımlardan dolayı Başkanımıza sonsuz teşekkür ederim. Allah yolunu açık etsin” dedi.