Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı Belediyesi’nden Dev Bir Yatırım Daha

24 Ağustos 2017

Saruhanlı Belediyesi’nden Dev Bir Yatırım Daha

SARUHANLI’YA YENİ YÜKSEKOKUL BİNASI YAPILIYOR

Saruhanlı Belediyesi tarafından ihale edilen ve yine Belediyenin tahsis ettiği 7 dönüm alana bin 500 öğrenci kapasiteli Meslek Yüksekokulu binası inşaatına başlandı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Saruhanlı Belediyesi sosyal tesislerinin kıyısındaki alanda inşaatına başlanan okulda incelemelerde bulunarak, gelinen son durum hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Başkan Yaralı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada önceki yıllarda hayata geçirdikleri alt yapı, atık su arıtma tesisi ve sosyal tesis alanları gibi büyük hizmetlerin ardından dev bir yatırıma daha başladıklarını kaydetti.

EN BÜYÜK YATIRIMLARDAN BİRİ OLACAK

Saruhanlı’da 1990’lı yıllarda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ait bir binada eğitime başlayan mevcut Celal Bayar Üniversitesi Saruhanlı Meslek Yüksekokulu binasının yetersiz olduğunu ve ihtiyaca cevap veremediğini belirten Yaralı, şunları kaydetti;

“Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörümüz Ahmet Kemal Çelebi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Saruhanlı’ya yeni bir Yüksekokul binası yapılması konusunda karara vardık. Belediye olarak biz okul için 7 dönüm alan tahsis ettik. Daha sonra projesini hazırlayıp ihaleye çıktık ve inşaatına başladık. Biz Saruhanlı Belediyesi olarak elimizi taşın altına koyduk. Okul binasını Saruhanlı Belediyesi olarak biz yapacağız. Rektörlüğümüz ise Gıda Teknolojisi ve İşletme Yönetimi bölümlerine ilave yeni bölümlerin açılması ve 400 olan öğrenci sayınının bin 500’lere çıkması konusunda çalışmalar yapacak. Okulumuz ilçemize ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda büyük katkı sağlayacak. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Saruhanlı Belediyesi olarak ilçeye kazandıracakları en büyük projelerden biri olan Yüksekokul’un kaba inşaatına başlandığını dile getiren Yaralı, şöyle devam etti;

“Okulumuzun yapımını inşallah kısa sürede tamamlayacağız. Daha sonra çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarımıza geçeceğiz. Böylece okulumuzu hizmete açacağız. Tekrar hayırlı olsun.”