Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı Belediyesinden Halk Oyunları Şenliği

11 Haziran 2019

Saruhanlı Belediyesi’nin organizesi ile bu yıl yedincisi düzenlenen “Halk Oyunları Şenliği” büyük beğeni topladı.

Belediyeye ait Kafe Sultaniye’nin bahçesinde düzenlenen etkinlikte 200 öğrenciden oluşan 12 Halk Oyunu ekibi tarafından Zeybek, Karadeniz, İç Anadolu (Kaşık) ve Fethiye yöresinden olmak üzere 12 farklı halkoyunu sergilendi.

İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği programı Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Balaban, İlçe Jandarma Komutanı Coşkun Kökce, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık ve çok sayıda kişi ilgiyle izledi.

Renkli görüntülerin yaşandığı programda bir konuşma yapan Başkan Bilgin, öğrencileri tebrik ederek, “Saruhanlı’da sosyal yaşama hareket getireceğimizi ifade etmiştik. 2 buçuk ay içinde farkımızı ortaya koyduk. Her şey çok güzel olacak” dedi.

Başkan Bilgin, konuşmasının ardından Halk Oyunları Antrenörü Mehmet Aydın Kırkaya’ya teşekkür ederek plaket verdi. Kırkaya ise Halk Oyunlarına sağladığı katkı ve desteğinden dolayı Başkan Bilgin’e çiçek verdi.

Bilgin daha sonra, Halk Oyunları ekibinde görev alan 200 öğrenciye dondurma hediye etti. Program gecenin anısına toplu hatıra fotoğrafı çekimleriyle sona erdi.