Logo

Belediye Logosu

SARUHANLI BELEDİYESİ LOGO RASYONELİ

Saruhanlı Belediyesi için geliştirilen logo tasarlanırken, öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan T.C ibaresi, bayrağımızın simgesi ay yıldız, ile Saruhanlı’nın tarımsal değerleri ön planda tutuldu.

Logodaki kahverengi, ilçenin başlıca gelir kaynağı olan kuru üzümü ve zeytinin bir rengini temsil ettiği için tercih edilmiştir. Aynı zamanda bu renk gücü, gerçekçiliği, plan ve sistemi temsil eden doygun bir renktir. Yeşil tonların ise doğayı, doğal yaşamı ve güveni temsil eden bir renk olması bakımından kullanılması uygun görüşmüştür.

Logonun grafik yapısında  Saruhanlı’nın başlıca geçim kaynağı olan üzüm ile zeytin ve bereketi temsil eden başak kullanılmıştır. Kullanılan objeler, renk seçimi ve görselin bütünlüğü bakımından Saruhanlı’yı her yönüyle temsil etmektedir. Logoda, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerleri olan şanlı bayrağımızın simgesi ay – yıldız ile T.C ibaresinin yer alması görsele önemli bir mana yüklemiştir.

Logodaki “Saruhanlı Belediyesi” yazısındaki karakter seçimi ise görsel ile uyumlu bir karakterden oluşmakta ve yazının üzerinde, Belediyenin kuruluş yılı olan 1953 tarihi yer almaktadır. Bütün haliyle ele alındığında, Logo gerek estetik açıdan, gerekse tasarım kriterlerine uygunluğu açısından dikkat ve özenle hazırlanmıştır.

 

LOGONUN PDF FORMATI İÇİN TIKLAYIN

YENİ LOGO