Logo

Saruhanlı’da 19 Mayıs Kutlamaları

21 Mayıs 2020

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yılı etkinlikleri kapsamında Saruhanlı’da Çelenk koyma töreni düzenlendi.

Hükümet konağı bahçesindeki Atatürk büstü önünde düzenlenen törene Belediye Başkanı Zeki Bilgin,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hayri Tokmakçı ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Törende çelenkler anıta sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okundu.

Saruhanlı Semalarında Şanlı Bayrağımız Dalgalandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Çınaroba mahallesinden ve Saruhanlı İlçe stadından havalanan Paramotorler, Saruhanlı semalarında şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandırdı.  Bu esnada Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Belediye anons sisteminden bir konuşma yaparak halkın bayramını kutladı.

19 Mayıs’ta Doğan Çocuğa Doğum Günü Sürprizi

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçenin Cumhuriyet mahallesinde ikamet eden Salih ve Burcu Koç çiftinin 19 Mayıs 2015 tarihinde dünyaya gelen çocukları Umut Eymen Koç’un doğum gününü kutladı.

Araç Konvoylu Bando Gösterisi

Öte yandan kutlamalar kapsamında oluşturulan araç konvoyu ile şehir içinde tur atıldı. Belediyeye ait bir tırın kasasına bindirilen bando takımı marşlar çaldı. Konvoya katılan Belediye Başkanı Zeki Bilgin, balkonlarına çıkan vatandaşları selamladı.

Saruhanlı Balkonlardan İstiklal Marşını Okudu

Saruhanlı ilçesinde vatandaşlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. yıldönümünü saat 19.19’da evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden ay-yıldızlı bayraklar eşliğinde İstiklal Marşı’nı okuyarak kutladı.