Logo

Saruhanlı’da 3. Geleneksel Deve Güreşi Festivali

13 Ocak 2020

Saruhanlı ilçesine bağlı Koldere mahallesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Deve Güreşi festivali yoğun ilgi gördü.

Programa Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin,  CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Hasan Levent, İyi Parti İlçe Yönetimi, CHP Kadın Kolları Başkanı Zerrin Yaralı, Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Oruç, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Baysal, Hüseyin Çelik ve Mesut Sökmen ile Meclis üyeleri de katıldı.

Güreş sahasına girişte vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Başkan Bilgin, burada yaptığı konuşmada, Saruhanlı’ya güzel bir deve güreşi sahası kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Koldere mahallesindeki futbol sahasında yapılan deve güreşlerinde Çanakkale, Muğla, Antalya, Aydın, Balıkesir ve Manisa’nın ilçelerinden getirilen 200 deve mücadele etti. Güreşler, çevre il ve ilçelerden çok sayıda deve güreşi tutkununu Saruhanlı’ya çekti.

Koldere 3. Geleneksel Deve Güreşi Festivalinde Belediye Başkanlık Kupasında rakiplerini eleyen deve sahiplerine kupaları verildi. Belediye Başkanı Zeki Bilgin ve CHP İlçe Başkanı Hasan Levent, deve sahiplerini tebrik ederek kupalarını verdi.