Logo

Saruhanlı’da Yedi Eylül Coşkusu

08 Eylül 2020

Saruhanlı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 98. yılı, Saruhanlı Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bu kapsamda ilk olarak gezici bando takımı eşliğinde şehir merkezinde araç konvoyu düzenlendi.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Eşi Zehra Bilgin ve Meclis üyeleri ile birlikte Bando ekibinin de yer aldığı Tır’ın üzerinden vatandaşları selamlayarak, halkın kurtuluş bayramını kutladı.

“ANILARLA SARUHANLI” FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Saruhanlı Belediyesi tarafından, İlçedeki Sosyal tesislerde Saruhanlı’nın eski fotoğraflarından oluşan “Anılarla Saruhanlı” isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Serginin açılışına Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Başkan Yardımcıları Hüseyin Baysal ve Mesut Sökmen ile Meclis üyeleri ve Millet İttifakı üyeleri de katıldı.

Protokol üyeleri ve vatandaşlar, sergiyi ilgiyle dolaştı.

KUTLAMA PROGRAMI

Etkinlikler kapsamında İlçedeki Sosyal tesislerde kutlama programı düzenlendi. Halk oyunları şenliği ve canlı müzik programının yer aldığı etkinlik büyük beğeni topladı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, burada yaptığı konuşmada, ” Bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 7 Eylül kurtuluş günümüz kutlu olsun” dedi.