Logo

Saruhanlı’da Yerli Halktan Sonra En Fazla Nüfusa Sahip İl Mardin

15 Şubat 2021

Manisa’nın 55 bin 970 nüfuslu Saruhanlı ilçesinde Manisa dışındaki il nüfusuna kayıtlı olanların toplam sayısı 11 bin 114 olarak açıklandı. Bunların başında 1.902 nüfus oranı ile Mardin birinci sırada yer alıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2020 yılı sonu itibariyle ikamet edilen ilçeye göre nüfusu kayıtlı olunan il rakamlarını açıkladı.

 Buna göre Saruhanlı’da yerli halktan sonra en fazla nüfusuna sahip olan illerin başında bin 902 kişi ile Mardin birinci sırada yer alıyor. Bin 407 kişi ile Balıkesir ikinci, bin 101 kişi ile Muş ise üçüncü sırada bulunuyor. Bin 7 kişi ile Ağrı’nın dördüncü sırada yer aldığı istatistiki bilgide, 731 kişi ile Erzurum beşinci, 669 kişi ile İzmir altıncı, 633 kişi ile Şanlıurfa yedinci sırada bulunuyor.

 TÜİK’in verilerine göre Saruhanlı’da ikameti bulunmayan tek il ise Kocaeli. Kocaeli nüfusuna kayıtlı hiç bir vatandaşın ikamet etmediği Saruhanlı’da en az nüfusuna sahip iller arasında Sinop, Bartın, Hakkari ve Yalova geliyor. Saruhanlı’da Sinop ve Bartınlı birer kişi, Hakkari ve Yalovalı ikişer kişi ikamet ediyor.

NFS