Logo

Şatırlar Mahalle Girişine Ay Yıldızlı Tag

31 Ağustos 2020

Saruhanlı Belediyesi tarafından Şatırlar mahallesine inşa edilen ay yıldızlı giriş tagı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Programa Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal, Mahalle Muhtarı Gürcan Eroğlu ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Bilgin, burada yaptığı konuşmada, mahalledeki gençlerin uzun süredir kendilerinden talep ettiği ay yıldızlı giriş tagını inşa ederek, gençlerin hayalini gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Bu doğrultuda açılışını gerçekleştirdikleri tagın mahalleye hayırlı olmasını dileyen ve ay, yıldızı Saruhanlı’nın dört bit yanına kazıyacaklarını ifade eden Bilgin şunları söyledi;

“30 Ağustos Zafer Bayramını kutladığımız böylesine önemli bir haftada böyle anlamlı bir tagı hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mahallemize hayırlı olsun. Bu vesile ile vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve Ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen “30 Ağustos Zaferi’nin” 98. yıldönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Başkan Bilgin’in konuşmasının ardından kurdelesi kesilen tag hizmete açıldı. Bu sırada kurban kesilerek dua edildi.