Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Şehidimiz Toprağa Verildi

28 Haziran 2017

Şehidimiz Toprağa Verildi

Sivas’taki trafik kazasında şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Hamza Dede’nin cenazesi, memleketi  Saruhanlı ilçesinde törenle toprağa verildi.

Şehit Hamza Dede’nin (25) naaşı, hastaneden alınarak Saruhalı’daki babaevine getirildi. Helallik alınmasının ardından Dede’nin cenazesi, tören için Göçmen Camisi’ne götürüldü.

Şehidin annesi Ayşe, babası Musa ve kız kardeşi Rümeysa ile yakınlarının gözyaşı döküp ağıt yakması törene katılanları da ağlattı.

Şehidin naaşı kılınan namazın ardından omuzlarda taşınarak cenaze aracına konuldu. Dede’nin cenazesi, yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki Merkez Mezarlığına omuzlarda taşındı.

Şehidin annesi ve kız kardeşine yürüyüş boyunca kadın asker ve sağlık görevlileri yardımcı oldu.

Cenaze törenine Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Tugay Komutanı Piyade Albay Güven Dere, Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan, Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir, Recai Berber ve İsmail Bilen, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, şehidin arkadaşları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

-Birliğinde ziyaret edeceklerdi-

Bu arada, şehidin annesi, babası ve kız kardeşinin bayram ziyareti için Sivas’a gitmek üzere hazırlık yaptığı, şehadet haberini de bu sırada aldıkları belirtildi.

Şehit ailesinin yaşadığı mahallesinin sokakları Türk bayraklarıyla donatıldı. Saruhanlı Belediyesi de şehidin evinin önünde taziye çadırı kurdu.

 – OLAY -

Sivas’ın Yıldızeli ilçesi Banaz köyünde düzenlenen 28. Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri için görevlendirilen askerler, kıyafet değiştirme ve teçhizatlarını almak üzere birliklerine giderken kaza meydana gelmişti. Kazada Jandarma Uzman Onbaşı Hamza Dede şehit düşmüş, silah arkadaşları jandarma uzman onbaşılar Murat Yalçın (23), Mevlüt Gümüş (23), Bekir Kara (23), Sefa Özdemir (23) ve Muhammet Tekin (23) yaralanmıştı.