Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Şehidimizin Adı Teröristleri Vuran Havan Mühimmatında

31 Ocak 2018

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin bölgesindeki teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla 20 Ocak’ta başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na katılan askerler, şehit düşen silah arkadaşlarını unutmadı. Şırnak’ta geçen yıl Nisan ayında terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen Saruhanlılı İstihkam Uzman Çavuş Nezir Pirnarcı’nın adının yazılı olduğu havan mühimmatı, yapılan atışla terör hedefini vurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hudutlarda, bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ üyesi teröristleri etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00’de başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı” devam ediyor.

Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) terörle mücadeleye yönelik ilgili kararlarıyla Birleşmiş Milletler (BM) Sözleşmesi’nin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak yürütülen harekat kapsamında terör hedefleri vuruluyor.

Mehmetçik, gerek harekat sırasında gerekse daha önceki operasyonlarda şehit olan silah arkadaşlarını unutmadı. Bu çerçevede Şırnak’ta geçen yıl Nisan ayında terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen Saruhanlılı İstihkam Uzman Çavuş Nezir Pirnarcı’nın ismi, Mehmetçik tarafından 106 milimetrelik havan mühimmatına yazıldı.

Söz konusu mermi, Afrin’in kuzeybatısında belirlenen terörist gruba yönelik atışta kullanıldı. Şehidin isminin yazılı olan havan mermisi, yapılan atışla terörist grubun bulunduğu hedefi vurdu.

BAŞKAN YARALI: DEVLETİMİZİN VE ASKERİMİZİN YANINDAYIZ

Başkan Yaralı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada masum insanları katleden ve Türkiye’nin güvenliğine açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalamayacaklarını vurgulayarak, Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekatı ile devam eden operasyonlarıyla Türkiye’nin, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde verdiğini söyledi.

Afrin’in huzura kavuşacağı günlerin yakın olduğunu belirten Yaralı,  “Kahraman Türk askerimiz o bölgede ki hainleri temizlemeye devam ediyor. Şanlı Ordumuz sınır namustur bilinci ile sınırımızda hainlerin yuvalanmasına müsaade etmeyecektir.  Bizler de kahraman askerlerimize destek olmak amacıyla ilçemizi bayrağımız ve afişlerle donattık. Rabbim Türkiye ve Dünya’nın farklı bölgelerinde görev yapan tüm Kahraman Askerlerimizi korusun. Dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Bu vesile bu topraklar için can vermiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim” dedi.