Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Şehitlerimiz İçin Lokma Hayrı Düzenledik

19 Mart 2018

Saruhanlı Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 103. yıldönümü nedeniyle vatan savunmasında toprağa düşmüş tüm şehitlerimize ithafen lokma hayrı düzenledi.

İlçedeki merkez cami önünde düzenlenen etkinlikte, hazırlanan lokmalar vatandaşlara dağıtıldı. İlçe Müftlüğü ise merkez camiinde aziz şehitlerimiz için mevlid-i şerif okuttu.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, burada yaptığı açıklamada Çanakkale Zaferinin Türk askerinin imkansızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destan olduğunu belirterek şöyle dedi;

“Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir. Milletimiz, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiştir, onları asla unutmamıştır, unutmayacaktır. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır.”

Başkan Yaralı, “Bu vesile ile 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.