Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Şoförlere Akaryakıt Yardımı

22 Nisan 2020

Saruhanlı’da Örnek Koronavirüs Dayanışması…

Başkan Bilgin’den Minibüs Şoförlerine Akaryakıt Yardımı

 

Başkan Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında minibüslerdeki yolcu sayısının düşürüldüğünü, buna bağlı olarak şoför esnafının bir aydan bu yana para kazanamadan zararına iş yaptığını ifade etti.

Bu kapsamda Saruhanlı – Manisa arası yolcu taşımacılığı yapan Sınırlı Sorumlu 19 Nolu Saruhanlı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine bir nebze olsun destek olmaya karar verdiklerini dile getiren Bilgin, şunları kaydetti;

“Aldığımız bilgiye göre minibüs sürücüsü arkadaşlarımızın işleri tamamen durmuş. Araç üzerinde tam hisseye sahip olan bir şoförün 15 günlük kazancı 423 liraya, 3’te 1 oranında hissesi bulunan şoförün kazancı 141 liraya, 5’te 1 oranında hissesi bulunan şoförün kazancı ise 84 liraya düşmüş. Bu arkadaşların bu şartlar altında evlerinin geçimini sağlamaları mümkün değil. Ancak onlar buna rağmen, görevlerini aksatmasan, araçlarında 1 yolcu olsa bile sefere çıkıyor. Bizlerde onlara destek olmak için kampanya başlattık.

Bu çerçevede yöremizde faaliyet gösteren Ensari petrol, İzci pertrol, GO Selimşahlar petrol, Karaağaçlı Koç gaz petrol, Günbay petrol,  Gökseller petrol, İshakçelebi Tezcanlar petrol, Göksel akaryakıt, Ali Sürücü petrol, Atlı petrol firmalarının desteği ve şahsi bütçemden ortaya koyduğum nakit ile 5 bin litre akaryakıt temin ettik. Hayırlı olsun, helal hoşolsun.”

Akaryakı fişini Sınırlı Sorumlu 19 Nolu Saruhanlı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ramazan Uzundal’a teslim eden Bilgin, buna katkı sağlayan akaryakıt firmalarına teşekkür ederek sözlerini şöyle tamamladı:

“Her zaman ifade ettiğimiz gibi; Belediyeler tüm STK’ların ve Kooperatiflerin öncüsü ve lokomotifi olmalıdır. Şoförün, çiftçinin, üreticinin, eğitimin, sağlığın, caminin, cemevinin her zaman hizmetindeyiz. İnşallah bu zorlu süreci omuz omuza vererek atlatacağız. O güzel genlere geri döneceğiz. Birlikte başaracağız.”

TAKSİ ŞOFÖRLERİNE DE YARDIM

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, minibüs şoförlerine yaptığı 5 ton akaryakıt yardımının ardından ilçedeki taksi şoförlerine de 50’şer litre akaryakıt yardımında bulunarak bu zorlu süreçte onlara da omuz verdi.