Logo

Sokak Hayvanlarına Saruhanlı Belediyesi Sahip Çıktı

25 Mart 2020

Saruhanlı’da Koronavirüs hastalığına önlem almak amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından faaliyetleri durdurulan lokanta ve benzeri işyerlerinin beslediği sokak hayvanlarının aç kalmaması için Saruhanlı Belediyesi tarafından ilçenin çeşitli noktalarına beslenme ünitesi takviye edildi.

Saruhanlı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin bir çok yerinde bulunan sokak hayvanları beslenme ünitelerini kontrol ederek mama ve su miktarını artırdı. Ayrıca bazı mahallelere yeni beslenme üniteleri bırakıldı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyayı etkileyen böylesine salgın bir hastalığa önlem alınırken sokak hayvanlarının unutulmaması gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu;

“Ekiplerimize gerekli talimatı verdik. Koronavirüs hastalığına karşı dezenfekte anlamında ilçemiz genelinde yoğun bir çalışma yürütüyoruz. İnsan sağlığını korumak için tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Bunun yanında “can dostlarımız” olarak nitelendirdiğimiz sokak hayvanlarını da unutmadık. Bir çok işyerinin kapalı olduğu bu dönemde onların yiyecek bulması elbette kolay değil. Bunun için bizde sokaklardaki beslenme ünitelerimizin sayısını artırdık. Bu ünitelerin içine bıraktığımız mama ve su miktarını fazlalaştırdık. Sokak hayvanlarının aç kalmaması için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.”