Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Sular Altında Kalan Otomobil Kurtarıldı

12 Ocak 2019

Saruhanlı’da iki gündür etkisini sürdüren yağışın yol açtığı su baskını nedeniyle su seviyesinin yükseldiği Gevenlik Sulama göletinin yanındaki yoldan geçerken sular altında kalan otomobil Saruhanlı Belediye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, gazetecilere yaptığı açıklamada ilçede halen devam eden yoğun yağışların sebep olduğu su taşkınlarına karşı Saruhanlı Kaymakamlığı, Saruhanlı Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yoğun bir çalışma yürütüldüğünü ifade etti.

Belediyede kriz masası oluşturduklarını ve gelen ihbarlara anında müdahale ederek vatandaşların mağduriyetini gidermeye çalıştıklarını ifade eden Yaralı, bu kapsamda bir otomobilin sular altında kaldığı bilgisine alınca iş makinelerini hemen olay yerine sevk ettiklerini dile getirdi.

Başkan Yaralı şu bilgileri aktardı; “Sarıçam mahallemizdeki Gevenlik sulama göletinde su seviyesinin yükselmesi nedeniyle gölet kenarından geçen aynı zamanda Çaltepe, Sarısığırlı, Hatıplar, Şatırlar ve Aydınlar mahallelerine ulaşım sağlanan yol sular altında kalmış. Bu sırada yoldan geçmeye çalışan bir otomobil sular altında mahsur kalmış. Olaya müdahale ederek otomobili sudan çıkardık.  Durum normale döndü.”

Başkan Yaralı, aşırı yağışın yol açtığı sel ve su baskınlarına karşı mesai mefhumu gözetmeksizin, hava şartları normale dönünceye kadar teyakkuz halinde olmaya devam edeceklerini kaydetti.