Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Tekerlekli Paten Kulübünden Müthiş Gösteri

21 Ağustos 2017

Saruhanlı’da futbol, basketbol, voleybol, taekwondo, yüzme gibi çeşitli spor dallarında yılda 2 bin öğrenciye eğitim veren Saruhanlı Belediyesi Yaz Spor Okulları bünyesinde geçen yıl kurulan tekerlekli paten kulübünün düzenlediği gösteri büyük beğeni topladı.

Saruhanlı Belediyesine ait spor tesislerinde düzenlenen gösteriyi Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ceylan, öğrenci velileri ve çok sayıda kişi ilgiyle izledi.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada paten sporunun ilçede büyük ilgi çektiğini belirterek şunları kaydetti;

“Saruhanlı Belediyesi olarak çocuklarımızı spora teşvik etmek istiyoruz. Çocuklarımızın talepleri doğrultusunda alternatif branşlar açarak onları kulübümüz çatısı altında eğitiyoruz. Badminton branşı ile çok hızlı girdiğimiz alternatif spor dallarına paten sporunu da ekledik. Bu kapsamda 30 sporcumuzu tekerlekli paten sporu ile tanıştı ve yeteneklerini ortaya koydular. Kendilerini tebrik ediyorum.”

Başkan Yaralı, Saruhanlı Belediyespora, mevcut sportif performansının dışında, sosyal, birleştirici ve eğitimi ön planda tutan bir okul vasfı yüklemeye gayret ettiklerini de sözlerine ekledi.