Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Tekvando Takımımızın Kuşak Sınavı

31 Mayıs 2017

Saruhanlı Belediyespor’un Tekvandocu Gençleri Kuşak Terfi Sınavını Başarıyla Tamamladı

Saruhanlı Belediyespor Tekvando kursuna katılan 47 sporcu, 4 aylık eğitimin ardından düzenlenen 2. Dönem kuşak terfi sınavını başarıyla tamamladı.

Saruhanlı Belediyespor Tekvando Takımı’nın 2017 yılı Mayıs dönemi Kuşak Terfi sınavı Saruhanlı Belediyesine ait kapalı spor salonunda yapıldı.

Tekvando Milli Takım Antrenörü Süleyman Başar’ın Komisyon Başkanlığı’nda yapılan kuşak terfi sınavında, haftanın 3 günü 4 aylık eğitime tabi tutulan 47 sporcu sınavı başarıyla tamamlayarak bir üst kuşağa terfi etti.

Başar’ın başkanlığını üstlendiği sınav komisyonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Serap Aydeniz, Ulusal Hakem Refik Yağdıran ile Antrenör Volkan Çobankaya’da yer aldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Başar, Tekvando’nun çıplak el ve ayakla yapılan, ilk olarak Kore’de ortaya çıkan bir Uzakdoğu savunma sanatı ve sporu olduğunu belirterek şunları kaydetti;

“Sporun, çocuğun sosyal gelişimindeki etkisi kadar, duygusal ve bilişsel gelişimi üzerinde de olumlu etkileri vardır. Kendi performansının deneyimleyen çocuk güçlü yönlerinin farkında olur ve özgüveni gelişir. Özellikle içe dönük çocukların güven verici bir eğitmen liderliğinde spora katıldıklarında kendilerini daha rahat ortaya koydukları görülür. Ayrıca öfkesini kontrol etmekte zorlanan yada saldırgan davranışlar gösteren çocuklar da sporla birlikte kurallara uymayı, koordine olmayı ve disiplin altına girmeyi öğrenirler. Ayrıca yapılan faaliyete odaklanması da dikkat sürelerinin gelişiminde etkilidir.”

Başar, konuşmasının sonunda tekvando sporuna sağladığı destekten dolayı Saruhanlı Belediye Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’ya teşekkür etti.

Program, öğrencilerin teknik gösterileri ve günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.