Logo

Tepegöl Turizme Açılacak

08 Haziran 2020

Saruhanlı İlçesine bağlı Aydınlar Mahallesinde bin 40 rakımlı dağın tepesinde yer alan ve eşsiz güzelliği ile dikkat çeken 120 bin metrekare büyüklüğündeki Tepegöl’ün turizme açılması için çalışma başlatıldı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, ilçe merkezine 40 kilometre mesafede yer alan Tepegöl’ü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Başkan Bilgin, buradaki incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 1970’li yıllarda kendiliğinden oluşan ve tamamen yağmur suyu ile beslenen gölün doğal güzelliği ile dikkat çeker hale geldiğini ifade etti.

Gölün turizme açılması için çalışma başlattıklarını, bu anlamda ilgili kurumlarla temasa geçtiklerini dile getiren Bilgin, planladıkları projenin hayata geçmesi halinde bölgenin cazibe merkezine dönüşebileceğini kaydetti.

Aydınlar mahallesine 11 kilometre mesafede bulunan doğa harikası Tepegöl’ün çevresinde Türkiye’de eşi benzeri olmayan yabani inekler ile yılkı atları yaşıyor.

Lezzetli sazan balıklarının da bulunduğu gölün çevresinde çok sayıda kuş türü de yer alıyor. Ayrıca doğa sever trakking grupları da göl civarında doğa yürüyüşleri düzenliyor.