Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Trap Atış Poligonu Yenilendi

25 Temmuz 2019

Saruhanlı Belediyesi, bakımsızlıktan atıl hale dönüşen Büyükbelen mahallesindeki Trap Atış Poligonunun tadilatını yaparak, Poligonu yeniden ayağa kaldırdı. Poligona ise Büyükbelen Eski Belediye Başkanları’ndan Ahmet Koruk’un adı verildi.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Belediye Meclis Üyeleri Adil Karadağ, Özgür Göktoprak, Büyükbelen Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü Başkanı Ali Çelebi ile birlikte tadilatı tamamlanan poligonda incelemelerde bulundu.

Başkan Bilgin, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada seçim beyannamesinde yer alan bir projeyi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek şöyle konuştu;

“Saruhanlı bölgemizin tek poligonu olan tesisimizi yeniledik. Hayırlı olsun. Burada bundan sonraki süreçlerde Trap Atışı yarışmaları düzenleyecek, sosyal faaliyetlere imza atacağız. Yerel seçimlerden önce halkımıza verdiğimiz sözleri birer birer yerine getiriyoruz.  Bu bakımdan sözünü verip yenilediğimiz poligonumuz Büyükbelen’e ve Saruhanlı’ya hayırlar getirsin.”

AHMET KORUK’UN ADI VERİLDİ

Başkan Bilgin, bakım ve onarımını yapıp yeniden hizmete açtıkları poligona, Büyükbelen eski Belediye Başkanlarından Ahmet Koruk’un adını verdiklerini kaydetti.

Poligon’un, Koruk’un Belediye Başkanlığı döneminde yapıldığını, poligona bu nedenle onun adını verdiklerini ifade eden Bilgin, Koruk’a Allah’tan rahmet dileğinde bulunarak “Mekanı cennet, ruhu şad olsun” dedi.