Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Vatandaşın Yardımına Saruhanlı Belediyesi Koştu

05 Haziran 2017

Saruhanlı Belediyesi Bozulan Yol ve Şarampolleri Düzenledi

VATANDAŞIN YARDIMINA SARUHANLI BELEDİYESİ KOŞTU

Saruhanlı’da 4 Haziran Pazar günü meydana gelen şiddetli yağmur sonrası oluşan sel sularının bozduğu yol ve şarampoller Saruhanlı Belediyesi tarafından düzenlendi.

Saruhanlı Belediyesi ne ait greyder ve kepçe, Develi, Halitpaşa, Alibeyli, Heybeli ve Büyükbelen mahallelerinden geçen Saruhanlı, Gölmarmara – Salihli bağlantı yolunda gerekli düzenleme çalışmalarını tamamladı.

Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’nın talimatı ile bölgeye giden iş makineleri ve personeller, yaklaşık 40 kilometrelik bir mesafeyi kapsayan yol kenarında ki şarampolleri çift yönlü olarak temizledi. Yol üzerinde biriken toprak ve çamurlar ise kaldırıldı.

Başkan Yaralı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aşırı yağış nedeniyle belediye ekiplerinin büyük bölümünü süratle yol açma çalışmalarına yönlendirdiklerini kaydetti.

Bu çerçevede kapanan yolları hızlı bir şekilde ulaşıma açtıklarını ve vatandaşın mağdur olmasını önlediklerini belirten Yaralı,  Halitpaşa, Heybeli ve Büyükbelen mahallelerinde bozulan yolları yeniden parke taşı ile kaplayacaklarını söyledi.

YARALI: HASAR SÜRATLE GİDERİLECEK

Saruhanlı’da etkili olan aşırı yağışın yol açtığı sel nedeniyle Halitpaşa, Heybeli, ve Büyükbelen mahallesini ziyaret eden Yaralı, bozulan yollarda incelemelerde bulundu. Başkan Yaralı, hasarın bir an önce giderilmesi için Fen İşleri Müdürlüğü’ne talimat verdi.