Logo

Yaz Spor Okulu Açıldı

05 Temmuz 2019

Yaz Okulunda Bin Öğrenci Eğitim Görecek

Saruhanlı Belediyesi tarafından futbol, basketbol, voleybol, yüzme, badminton, taekwondo ve step aerobik dallarında 20 antrenör eğitmenliğinde bin öğrencinin eğitim göreceği yaz spor okulları düzenlenen törenle açıldı.

Saruhanlı Belediyesine ait Kapalı Spor Salonunda düzenlenen açılışa Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal, Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yaralı, öğrenciler ve veliler katıldı.

İki ay sürecek olan yaz spor okulunun açılışı öncesi öğrencilere, forma ve diğer malzemeler dağıtıldı. Öğrenciler daha sonra toplu fotoğraf çekildi.

Belediye Başkanı Bilgin, burada yaptığı konuşmada yaz spor okullarında eğitim görecek çocuklara başarılar dileyerek şunları kaydetti;

“Bin öğrencimizin katılımıyla yaz spor okullarımızı açıyoruz. Öğrencilerimiz 7 farklı branşta eğitim görecekler. Saruhanlı Belediyesi olarak bizler 20 teknik ekibimizle çocuklarımızın güvenli bir ortamda spor yapmalarını sağlayacağız. Çocuklarımız burada sadece sporu değil, ahlak, kültür, disiplin ve toplumla iç içe yaşamayı da öğrenecek. Sağlıklı, sportmen ve kültürlü gençler yetiştireceğiz.”

Saruhanlı Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yaralı ise 2 aylık yaz döneminde 7 spor dalında bin öğrenciye ilçe merkezi ve mahallelerde eğitim vereceklerini kaydetti.

Törendeki konuşmaların ardından günün anısına toplu fotoğraf çekimleri yapıldı. Başkan Bilgin, öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet etti.