CUMA PAZARININ YERİ DEĞİŞİYOR

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün arasında imzalanan protokolle ilçede Cuma günleri Hükümet caddesi üzerine kurulan ve araç trafiğinin kapatılmasına neden olan semt pazarının bir başka bölgeye taşınmasına karar verildi.

Bu kapsamda ilçedeki halk otobüslerinin garaj olarak kullandığı alan her hafta bir gün pazaryeri kurulabilmesi amacıyla Saruhanlı belediyesine tahsis edildi.

İmzalanan protokolün ardından konuşan Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin,” Büyükşehir Belediye Başkanımız Saruhanlı için çok önemli bir hizmeti bizlere tahsis ediyor. Bu anlamda Saruhanlılı hemşerilerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Saruhanlı’da geliş gidiş yolumuz olması gerekiyordu. Cuma pazarı, gidiş var. Ama geliş aynı istikamette olduğu için trafik sorunu yaşıyorduk. UKOME’den alınan kararla yolu gidiş-geliş olarak düzenledik. Fakat pazaryerini kaldırmamız gereken bir alana ihtiyacımız vardı. Burada, haftanın 1 günü Cuma pazarını kuracağız. Daha derli toplu hale getireceğiz. Diğer günlerde Saruhanlı halk otobüslerinin otopark olarak kullanabileceği bir alan. Ben bu anlamda başkanımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ergün de imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.