Cumhuriyet Parkı, Cumhuriyet Bayramında Hizmete Açıldı

Saruhanlı Belediyesi tarafından Halitpaşa mahallesinde inşa edilen Cumhuriyet Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışa CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, açılış öncesi yaptığı konuşmada, "Bugün burada, siz değerli Halitpaşalı kardeşlerimizin huzur ve refahı için hayata geçirdiğimiz bu güzel tesisin açılışı için toplanmış bulunmaktayız" diyerek şunları kaydetti;

"2019 yerel seçimleri öncesinde, Halitpaşa ziyaretimde bu meydanda yaptığım konuşmada, Belediye Başkanı seçilirsem; "Halitpaşa'daki Cumhuriyet Parkı'nı yenileyecek, Sanayi sitesini yeniden inşa edeceğiz" demiştim. Zeki Başkan, Halitpaşa'ya verdiği sözü yerine getirdi. Yıllar önce inşa edilen, ancak zamanla atıl hale dönüşen Cumhuriyet parkını baştan aşağıya yeniledik. Günümüz şartlarına uygun hale getirip, Cumhuriyetimizin 99. yılını kutladığımız bu özel günde hizmete açıyoruz. Şimdi sırada Sanayi sitesi var. Bildiğiniz gibi Sanayideki eski dükkanları yıktık. Yakın zamanda 21 dükkanın inşaatına başlıyoruz. Bu iki yatırımın toplam maliyeti 21 milyon lirayı aşıyor. Yani eski para ile 21 tirilyon.... 21 değil, 41 milyon lira da olsa, Halitpaşa'ya helal hoş olsun. Hizmet sürsün, Halitpaşa büyüsün."

Başkan Bilgin'in konuşmasının ardından Milletvekili Bakırlıoğlu ile CHP İl Başkanı Balaban da birer konuşma yaptı. Daha sonra Saruhanlı Belediyesi Halk oyunları ekibinin gösterisi sergilendi.

Program, parkın açılışı ve lokma ikramı ile sona erdi.