Dar Gelirli Çiftçilere Buğday Tohumu Dağıtıldı

Saruhanlı Belediyesi tarafından toplam arazi miktarı 15 dönümü geçmeyen dar gelirli çiftçilere yönelik başlatılan buğday tohumu dağıtımı devam ediyor.

Saruhanlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında başvurusu kabul edilen çiftçilere dekar başına 25'er kilogram buğday tohumu verildi.

Belediye Şantiyesinde düzenlenen dağıtım törenine Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP İlçe Başkanı Hasan Levent, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Baysal ve Hüseyin Çelik katıldı.

Başkan Bilgin, burada yaptığı açıklamada ilçenin temel geçim kaynağı olan tarımı ve üreticiyi desteklemek için yeni projeleri hayata geçirdiklerini bildirdi.

Bu kapsamda toplam arazi miktarı 15 dönümden fazla olmayan dar gelirli ihtiyaç sahibi çiftçilere buğday tohumu desteğinde bulunduklarını ifade eden Bilgin, şunları kaydetti;

"Saruhanlı ilçemizin ekonomisi tarıma dayanıyor. Bizlerde zaman zaman çiftçilerimizi desteklemek için çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz aylarda yeni bir projeyi daha hayata geçirmiştik. Projemiz kapsamında çiftçilerimize buğday tohumu dağıtıyoruz. Hayırlı olsun. Üretimde devamlılığın sağlanması için üreticinin desteklenmesi gerekiyor. Bizler bunu önemsiyoruz. Her zaman olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da çeşitli yardımlarla üreticilere destek olmaya devam edeceğiz."

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu yardımlardan faydalanmak isteyen üreticinin toplam arazi miktarının 15 dönümü geçmemesi ve arazisinin Saruhanlı ilçe sınırları içinde olması gerekiyor.

Belediye Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne dilekçe ile yapılacak başvuru neticesinde dekar başına 25 kilogram buğday tohumu verilecek.