Saruhanlı Belediyesinden Depremzedelere 2 Bin Lira Nakit Yardım

Saruhanlı Belediyesinden Depremzedelere 2 Bin Lira Nakit Yardım

Başkan Bilgin; Rabbim bu acıyı bizlere tekrar yaşatmasın

Saruhanlı Belediyesi, deprem bölgesindeki illerden Saruhanlı'ya göç eden depremzede ailelere, kişi başına 2 bin lira nakit yardımı yapacak.

Saruhanlı Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı, Belediye Başkanı Zeki Bilgin'in Başkanlığı'nda yapıldı.

Toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan, depremzedelere yardım yapılmasına ilişkin Başkan Zeki Bilgin'in teklifi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Buna göre, deprem bölgesindeki illerden Saruhanlı'ya göç eden her bir kişiye Belediye bütçesinden 2 bin lira nakit yardımı yapılacak.

Başkan Bilgin, bu konuda yaptığı açıklamada, "Deprem bölgesindeki illerden, ilçemize yaklaşık 100 hane taşındı. Biz Belediye olarak depremzede kardeşlerimize gıda ve eşya konusunda gerekli yardımlarımızı yapıyoruz. Ancak nakit yardımı da yapılmasına karar verdik. Meclisimiz bu konuda oy birliğiyle karar aldı. Kişi başına 2 bin lira yardım yapacağız. Bu vesileyle, Kahramanmaraş ve Hatay’da olan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Rabbim bu acıyı bizlere tekrar yaşatmasın." dedi.

Toplantı diğer gündem maddelerinin görüşülüp oylanması ile sona erdi.