Saruhanlı FK İç Saha Maçları Hacırahmanlı'da Oynayacak

Bölgesel Amatör Lig 10. grupta mücadele eden Saruhanlı Belediye Futbol Spor Kulübü, 8 Mart 2023 tarihinden itibaren iç saha maçlarını Hacırahmanlı stadında oynayacak.

Kulüp Başkanı Vedat Yaralı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Saruhanlı İlçe stadının bakımda olması nedeniyle yaklaşık 2 sezondur, iç saha maçlarını Turgutlu Yedi Eylül stadında oynadıklarını anımsattı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Hacırahmanlı'daki stadın yeniden inşa edilmesiyle, iç saha maçlarının Hacırahmanlı'da oynanması için Bakanlığa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne müracaat ettiklerini ifade eden Yaralı, şu bilgileri verdi;

"Müracaatımız neticesinde talebimiz kabul edildi. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri de gelip stadı inceledi. İnceleme sonucunda maç oynanmasına elverişli olduğu yönünde onay verdiler. 8 Mart 2023 tarihinden itibaren iç saha maçlarımızı Hacırahmanlı stadında oynayacağız. Bu kapsamda ligin ikinci devresinde Aliağa, Sultangazi, Bağcılar, Özçamdibi ve Çeşme Belediyespor'u konuk edeceğimiz karşılaşmaları Hacırahmanlı stadında gerçekleştireceğiz. Hayırlı olsun."

Kulüp Başkanı Yaralı, Hacırahmanlı stadının yenilenmesini ve kulüplerine açılmasını sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür etti.