Başkan Bilgin'den Arıcılara Destek

Arıcılara Kovan ile Maske Dağıtıldı

Saruhanlı Belediyesi, “Arıcılığın Geliştirilmesi ve Desteklenmesi Projesi” kapsamında 85 kişiye ikişer adet kovan ile birer adet arıcı maskesi desteğinde bulundu.

Arı kovanı ve arıcısı maskesi dağıtımı programından önce, Belediye Kültür Merkezinde arı yetiştiricilerine seminer verildi. Seminerde Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Levent Aydın, arı yetiştiriciliği ve hastalıkları konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Daha sonra Belediye Şantiyesinde 85 üreticiye 2'şer adet arı kovanı ile birer adet arıcı maskesi dağıtıldı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, burada yaptığı açıklamada tarım ve hayvancılık sektörüne yönelik sürdürdükleri desteklerine bir yenisini daha eklediklerini ifade etti.

Saruhanlı'da, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğüne kayıtlı olarak arıcılık yapan 85 üreticiye ekipman desteğinde bulunduklarını dile getiren Bilgin, şunları kaydetti;

"Saruhanlı Belediyesi olarak tarım ve hayvancılık sektörüne desteğimiz devam ediyor. Daha önce çiftçilerimize fide, zeytin kasası, buğday tohumu ve akaryakıt yardımında bulunmuştuk. Şimdi de arıcılarımızın yüzünü güldürdük. Amacımız, üretimle uğraşan, memleketimizin gıda ihtiyacını gidermek için çalışan vatandaşlarımızın gelirini yükseltmek. Onun için onlara modern arıcılık ekipmanları vermeye, hibede bulunmaya devam edeceğiz.  Belediye olarak her zaman onların yanındayız. Arı olmaz ise hayat olmaz arılara önem vermek için arıcılığa da önem vermek gerekiyor. Hayırlı olsun."

Programa CHP İlçe Başkanı Hasan Levent, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ve Meclis üyeleri de katıldı.