Başkan Bilgin'den Depremzedelere İftar

Deprem bölgesindeki illerden Saruhanlı'ya göç eden yaklaşık 100 aileye ve ilçedeki mahalle muhtarlarına Saruhanlı Belediyesi tarafından iftar yemeği verildi.

Programa Belediye Başkanı Zeki Bilgin ve eşi Zehra Bilgin, Başkan Yardımcıları Hüseyin Baysal ve Mustafa Yaralı da katıldı.

Yemeğe katılan misafirler akşam ezanının okunmasıyla birlikte dualar eşliğinde oruçlarını açtılar.

Başkan Bilgin, yemeğin ardından yaptığı konuşmada 11 ayın sultanı Ramazan ayının ve yaklaşmakta olan Kadir Gecesinin tüm islam alemi için hayırlara vesile olmasını diledi.

Saruhanlı Belediyesi olarak, daha öncede söz verdikleri gibi depremzede vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Bilgin, şunları kaydetti;

"Gıda ve ev eşyası konusunda yardımcı olduğumuz her bir depremzede kardeşimize Belediye bütçesinden 2 bin lira nakit yardımı da yapılması için karar almıştık. Hayırlı olsun. Depremzede vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacı ile ilgileniyoruz. Onları asla yalnız ve çaresiz bırakmayacağız. Bu gün burada programımıza katılan değerli muhtarlarımıza da teşekkür ederim. Yaralarımızı el birliğiyle sarıyoruz. Bu vesile ile Kahramanmaraş ve Hatay’da meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Rabbim bu acıyı bizlere tekrar yaşatmasın."