Saruhanlı Belediyesinden 11. Geleneksel Halk Oyunları Şenliği

Saruhanlı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizesi ile bu yıl 11.'si düzenlenen “Geleneksel Halk Oyunları Şenliği” büyük beğeni topladı.

Belediye sosyal tesislerinde düzenlenen etkinlikte 250 öğrenciden oluşan 12 Halk Oyunu ekibi tarafından Zeybek, Karadeniz, İç Anadolu (Kaşık) ve Fethiye yöresinden olmak üzere 12 farklı halkoyunu sergilendi.

İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği programı Saruhanlı Belediye Başkanı Ekrem Cıllı ve eşi Filiz Cıllı, Cumhuriyet Savcısı Ahmet Uray,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Aguş, AK Parti İlçe Başkanı Şerif Eroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve çok sayıda kişi ilgiyle izledi.

Renkli görüntülerin yaşandığı programda bir konuşma yapan Başkan Cıllı, öğrencileri tebrik ederek, " Kültürümüzün en değerli miraslarından biri olan halk oyunlarımızın coşkusunu, neşesini ve birlikteliğini kutlamak için buradayız.

Kültürümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlediğimiz bu etkinlik, bizi bir araya getirerek dostluk bağlarımızı güçlendiriyor, birlikte eğleniyoruz. Her yaş grubundan insanımızın katılımıyla renklenen bu şenlik ilçemizin ruhunu yansıtan bir coşkuyla dönüşmüştür.

Geleneksel halk oyunlarımız, köklerimizden gelen bir mirasın yanı sıra birlikte hareket etmenin, dayanışmanın ve sevginin bir sembolüdür. Saruhanlı'nın tüm güzelliklerini bir araya getiren bu şenlikte, Hep birlikte, geleneksel değerlerimizi yaşatmanın gururunu ve mutluluğunu paylaşacağız."

Başkan Cıllı, konuşmasının sonunda Halk Oyunları Antrenörü Mehmet Aydın Kırkaya'ya, Savcı Uray ise ekiplerin en yaşlı üyesi Hasan Hüseyin Güner'e teşekkür ederek çiçek verdi.

Belediye Başkanı Cıllı daha sonra, Halk Oyunları ekibinde görev alan tüm öğrencilere dondurma hediye etti. Program gecenin anısına toplu hatıra fotoğrafı çekimleriyle sona erdi.